דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
תרומות
חנות וירטואלית
אתר זרוע הים
חילים משוחררים
צרכנות

טיפים למציאת עבודה

קהל מחפשי העבודה בשנים האחרונות הוא קהל גדול ומאד מגוון. בין מחפשי העבודה ניתן למצוא אנשים שהם בעלי קריירה מבוססת ורצופה, שמחפשים שינוי, סטודנטים בתחילת דרכם המקצועית, מפוטרים מתחום ההיי טק או עובדי הסקטור הציבורי שמשרדיהם עברו קיצוצים לאחרונה.
עוד מחפשים עבודה אנשים שחזרו משליחות בחו"ל, בכירים שהגיעו לבשלות ולמיצוי האפשרויות בתחום ההשכלה והעיסוק שלהם. כל אלו גם יחד, עשויים להגיע לשלב שבו יהיו מועמדים למשרות שונות בתחום עיסוקם וניסיונם או בתחומים משיקים.

 

כדי לקדם הצלחה ולאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה ריכזנו כמה טיפים מניסיון החיים שלנו:

 

- חיפוש עבודה הוא עבודה לכל דבר. צריך להקדיש לכך זמן יומי מוגדר ומתוכנן בזמן ובהיקף.

- יש להכין קורות חיים אטרקטיביים ומקצועיים, מנוסחים לא באופן עמוס מדי. קצר ולעניין, עד עמוד אחד.

- יש לשלוח קורות חיים לכמה גורמים ולא רק למשרות באינטרנט. רצוי להתחיל במשלוח קו"ח לכמה חברות השמה מרכזיות.

- מומלץ לפזר מאמצים ולהתמקד במשלוח קורות חיים להצעות עבודה מהעיתון המקומי, הארצי, לערוצים שונים באינטרנט ולאתרים של חברות מסחריות ועסקיות הרלוונטיות לכם כעובדים.

- כדאי להכין קלסר מסודר עם קורות חיים בנוסחים אחדים המותאמים לסוגי המשרות השונות. למשל, קורות חיים המדגישים את ניסיונכם בשיווק ומכירות, בניהול, במחקר וכו'. כמו כן, לרכז בקלסר גם  צילומים של תעודות, המלצות וכמה עותקים מודפסים של קורות החיים.

- לתכנן את הפעילות של חיפושי העבודה באופן שבועי, כמו תוכנית עבודה. למי לפנות, היכן לחפש, למי להתקשר כדי לספר שהתפנתם ואתם מחפשים עבודה, באילו אתרים לגלוש כדי לחפש משרות פנויות ולאילו חברות כדאי לפנות דרך האתר שלהן, גם אם אין שם כרגע משרה מתאימה.

- כדאי להגדיר מראש את טווח חיפוש העבודה מבחינת התחום, מרחב גיאוגרפי ושכר מבוקש, זה יקל על מציאת אפשרויות מתאימות

- צריך להכין "ארגז כלים מעודכן" לחיפוש עבודה הכולל: כרטיס ביקור מעודכן, משיבון או תא קולי, כתובת דוא"ל, תקציר קורות חיים באורך עמוד אחד, מכתב מלווה בכתב יד, שבאמצעותו תסבירו מדוע נשלחו קו"ח, מהן תכונותיכם המרכזיות ולמה כדאי למעסיק אליו אתם פונים לשקול את מועמדותכם. העיקרון - היו זמינים ומעודכנים.

- הכינו לעצמכם תמיכה וחיזוק לתקופת חיפוש העבודה. כל יעוץ מקצועי כגון אימון או פסיכולוג יכול להועיל בתקופה של אי ודאות והסתגלות לשינוי מתעסוקה לאבטלה.

- כדאי לכתוב בקורות החיים פתיח לפני המידע הרגיל. הפתיח יציג מספר כישורים מרכזיים שלכם ותחומי משרות / סביבות עבודה בהם אתם מעונינים.

 

טיפים להצלחה בראיון

 

- השתדלו להגיע כ- 10-15 דקות לפני הזמן הנקוב, לא כדאי להגיע מוקדם מדי, זה עלול להפריע למראיין, וכמובן לא לאחר.

- תלבשו בצורה מסודרת, שמרני אך נינוח..

- הסירו עגילים שעלולים לדחות אנשים מסוימים, הסתירו קעקועים. ברוב המקומות זה לא חוקי לדחות מועמד למשרה על דברים שכאלה, אך זה עדיין יכול לקרות.

- רצוי שתשננו את קורות החיים שלכם באופן מושלם, מועמד שקורא מתוך קורות החיים שלו בזמן הראיון, אינו עושה רושם טוב.

- לחצו ידיים, אל תתיישבו עד שיציעו לכם לשבת. אמרו את שמכם בביטחון עצמי ובצורה ברורה, הודו למראיין שנפגש עמכם.

- כאשר הנכם מתבקשים להשיב על שאלה, השתדלו להימנע מלנאום נאומים. שמרו על תשובות עקביות וממוקדות. אם אינכם מבינים את השאלה או שלא שמעתם אותה, אל תחששו לבקש מהמראיין לחזור עליה או לנסחה מחדש.

- השתדלו להכין תשובותייכם מראש, במידת האפשר. ישנן מספר שאלות סטנדרטיות שניתן לצפות שישאלו.

- רצוי שתכירו קצת את החברה אליה אתם מנסים להתקבל ואת התפקיד שאתם מנסים לקבל. ענו על שאלות שתשאלו, תוך התייחסות לפרטים שלמדתם אודות המקום והתפקיד.

- אל תפחדו לשאול שאלות בעצמכם. למעשה, מראיינים רבים מתייחסים לשאלה: "האם יש לך שאלות כלשהן?" כשאלה שאומרת הרבה על הפוטנציאל הטמון במועמד, על האתיקה והציפיות שלו .

- אם לא צוין במהלך הראיון, זה בסדר לשאול על השכר, מבנה הבונוסים ואפשרויות קידום בחברה.

- אל תשקרו בנוגע לזמינות שלכם. אם אתם יכולים לעבוד רק בסופי-שבוע, ציינו זאת, אם אינכם יכולים לעבוד מאוחר מ- 9 בערב, תאמרו זאת.

- שאלו מתי המראיין צפוי להחליט ואם הם יצרו קשר עם כל המרואיינים או רק עם אלו שהתקבלו. בקשו להתעדכן טלפונית או במייל יומיים לאחר הראיון.

- לפני שתעזבו הודו למראיין שוב ולחצו את ידו, חייכו וצרו קשר עין כשאתם יוצאים.


ב ה צ ל ח ה

בלוריה דיין מנהלת חברת "אזימוט G.B.S " הממוקמת בפארק המדע במתחם "לב הקונגרסים" נס ציונה בעלת ניסיון של כ 15 שנה בתחום הגיוס ומשאבי אנוש,בוגרת מנהע"ס ניהול משאבי אנוש ולימודי גרפולוגיה יחד עם צוות רכזי משאבי אנוש - בוגרות משאבי אנוש ומערכות מידע ,מיישמות את ה- ממת"ק (שיטה שעוד בהיותה חברה בארגון BNI business networking International ).
http://www.azimut2000.co.il

 

מקור המאמר:

www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי

 

הפניה לחברה זו או כל חברה אחרת הינה באחריות הפונה, בפרסום החברה אין משום המלצה של העמותה ועל הפונה להחליט באם הוא מקבל את ההצעה או פונה לקבלת הצעות נוספות מחברות אחרות.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד